top of page
Zico

Sambacı Kimdir?

Sambacı hikayesinin kökeni çocukluğumdan beri haşır neşir olduğum futbol menajerlik oyunu FM ile tanıştığım ilk yıllara dayanır. Kendimi bildim bileli futbol izlemeyi ve oynamayı sevsem de bu oyun benim için pek çok şeyin ilki olmuştur. Kurmaca karakterler yaratarak takım yönetmeye başladığım oyunda unutamadığım bir kariyerde Roma'ya serbest kalma bedeli 6.5 M euro olan Lionel Messi'yi alarak save-load'suz şahane zamanlar geçirmiştim. İşte o zamanlar hayali karakterim Cristiano Filipe yıllarca peşimi bırakmayan Sao Paulo merkezden bir Sambacı'ydı.

2015 yılında elime klavyemi aldım ve araştırdığım, sevdiğim futbol konularıyla ilgili blogspot sitemde futbol hikayeleri yazmaya başladım. İki yıllık uzun ve üretken maceranın ardından sosyal medya olmadan boşa kürek çektiğimi anlasam da sosyal medyaya atıldığımda da her şey için çok geçti. Ben de yılmadan yıllarca kendime, dostlarıma varsa takipçilerime yazdım. Kendimi geliştirdim daha çok araştırdım ve içimdeki yazma cevheri kaza kaza bulmaya çalıştım. Ne zamanki işleri profesyonelleştirmek istedim, o zaman da bir takım engellerle karşılaştım. Kafamı kaldırdığımda sene 2021 olmuştu ve ben bağımsız, sadece kendim için olan sitemi tekrardan açmıştım. 

Arşivimin çoğu kaybolmuş, database'lerde silinmiş olsa da son dönem kaleme aldığım kendimce ustalık eserlerimi buraya yeniden yükleyerek eskisinden daha üretken ve şevkle yeniden koyuldum Sambacının Seyir Defteri'ni karalamaya.

Mesajlarınız İçin

En kısa sürede size geri dönüş yapacağım!

Sambacı Logo
bottom of page